Słodka rozpusta trzynastolatków z gimnazjum

Gimnazjum to istna jaskinia rozpusty pełna napalonych i nieświadomych dorastających ludzi którzy pragną zaspokoić swoja ciekawość i dać upust szalejącym w hormonom. Niestety pomysł wprowadzenia edukacji seksualnej w szkołach jest często bojkotowany przez wielu ludzi. Dlaczego tak się dzieje??

Smutna prawda jest taka że w umysłach wielu Polaków głęboko zakorzeniona mentalność komunistyczno-katolicka gdzie każdy przejaw seksualności jest traktowany za niemoralny a każda rozmowa staje się tematem tabu. Gdzie do życia rodzinnego przygotowuje kapłan żyjący w celibacie i nie mający zielonego pojęcia o prawdziwych problemach rodzinnych. Czasy się jednak zmieniają technologia szybko się rozwija. Żyjemy w dobie gdzie informacja jest dostępna na wyciągnięcie ręki a na każdym kroku spotkać można rożnego rodzaju podteksty erotyczne nie tylko w filmach ale również w reklamach czy teledyskach. Jeśli sami nie uświadomimy naszych dzieci zrobi to za nas internet lub telewizja.

Czym jest edukacja seksualna?

W brew temu coś się może wydawać wychowanie seksualne to nie omawianie poszczególnych pozycji Kamasutry czy ćwiczenia praktyczne co i gdzie się wkłada… Zadaniem nauczycieli jest głownie uświadomienie młodym ludziom jakie zasady kierują ludzkim organizmem, z czego one wynikają i jakie mogą być ich konsekwencje. Nauki powinny również weryfikować nieprawidłowe informacje które nasze pociechy zdążyły już zgromadzić na forach internetowych i z innych źródeł gdyż często są one mylne. wystarczy przejrzeć kilka portali internetowej gdzie ludzie zadają wstydliwe pytania na które boja się zapytać wprost. Bardzo przydatne byłyby także lekcje wychowania dla rodziców. Dziki temu mogliby lepiej dotrzeć do swoich dzieci i rozwiązywać wspólnie istotne problemy.

Dlaczego wychowanie seksualne w szkołach jest potrzebne?

W okresie dojrzewania w organizmie zachodzi wiele zmian fizycznych i emocjonalnych, których młodzi ludzie nie rozumieją. Nie potrafią sobie z tym poradzić i często nie maja się do kogo zwrócić lub zwyczajnie wstydzą się zapytać dorosłych. Rodzice natomiast są zabiegani, nie maja czasu, są zaabsorbowani własnymi problemami lub zwyczajnie nie chcą poruszać takich tematów ze swoimi pociechami uznając ze jeśli nie widać problemu to on nie istnieje. Problem jest i nie rozwiązany rozwija się i prowadzi do jeszcze większych komplikacji. I tutaj właśnie mamy do pomocy jakże potrzebną instytucje która stoi otworem i jest gotowa pomóc naszym podopiecznym.

Jakie są korzyści z odpowiedniego wykształcenia seksualnego ?

Przede wszystkim świadomość wszystkiego co się dzieje i umiejętność radzenia sobie z tym, nauka podejmowania świadomych decyzji i płynących z nich konsekwencji.
Większa otwartość na świat i współczesne problemy nastolatków.
Mniej problemów związanych z niechcianymi ciążami wśród gimnazjalistek, mniej problemów zdrowotnych wynikających z chorób wenerycznych, oraz zniwelowanie zaburzeń psychicznych młodzieży na tle seksualnym.

Wychowanie seksualne to pierwszy krok do poprawy sytuacji w polskich szkołach, nie boimy się więc edukacji naszych dzieci w tej dziedzinie. Może nam to oszczędzić wielu problemów obecnie i w przyszłości.